Absolutorium i egzamin dyplomowy
Warunki uzyskania absolutorium
Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że nie zawsze Studenci pamiętają o wszystkich elementach formalnych związanych z uzyskiwanym absolutorium. W związku z tym przypominamy o kilku istotnych sprawach, których należy dopilnować, aby uniknąć na koniec stresujących sytuacji:
Absolutorium mogą uzyskać Studenci, którzy zaliczą pozytywnie wszystkie przedmioty i egzaminy, w tym również szkolenie biblioteczne i BHP.
Po ostatnim semestrze nie ma sesji poprawkowej.
Gotową pracę dyplomową należy złożyć do:
– 31 stycznia (studia stacjonarne I st., studia niestacjonarne II st.)
– 30 czerwca (studia stacjonarne II st., studia niestacjonarne I st.)Kolejny element to w pełni uregulowane płatności (żadnych zaległych opłat względem SGGW np.: za powtarzanie przedmiotu, semestru, za wydanie duplikatu legitymacji itd.).
Uwaga: Studenci, którzy nie uzyskali absolutorium (w wyżej wymienionych terminach) muszą złożyć do Prodziekana podanie z prośbą o wyrażenie zgody na przesunięcie terminu uzyskania absolutorium.
Złożenie pracy dyplomowej
Pracę dyplomową, zatwierdzoną przez Promotora należy złożyć w Dziekanacie najpóźniej do 30 czerwca na studiach kończących się semestrem letnim lub do 31 stycznia na studiach kończących się semestrem zimowym. Prace dyplomowe – magisterskie i inżynierskie są sprawdzane w systemie antyplagiatowym (JSA) przez Promotora. Regulamin JSA jest zamieszczony na stronie WTD. (Zarządzeniem nr 3 Rektora SGGW z dn. 19. stycznia 2022 r. wprowadzony został nowy Regulamin Antyplagiatowy. Jest on dostępny (załącznik).
Do Dziekanatu składa się następujący komplet dokumentów:
- podanie o wyznaczenie terminu obrony (załącznik)
- 4 egzemplarze pracy dyplomowej – w tym 2 egzemplarze w trwałej oprawie i 2 egzemplarze w oprawie dowolnej – z dołączoną wersją elektroniczną pracy na płycie CD do każdego egzemplarza (patrz regulamin JSA pkt. 7 praca w wersji elektronicznej ma formę jednolitego zwartego opracowania, zgodnego z zasadami określonymi przez Zarządzenie Rektora, o którym mowa w pkt 6 i zapisana jest na nośniku danych jako jeden plik). Rozmiar pliku z pracą dyplomową nie może przekroczyć 15 MB. Uwaga: koperty papierowe z płytami powinny być trwale przyklejone na 3 stronie okładki (wewnętrzna strona okładki na końcu pracy). Każda z płyt powinna być czytelnie opisana: imię i nazwisko, nr albumu, tytuł pracy
- zapotrzebowanie na wydruk dyplomu.
- wniosek o dopuszczenie do egzaminu dyplomowego
- kartę osiągnięć indywidualnych Studenta
- oświadczenie dotyczące udziału w badaniu pn. „Monitorowanie Losów Zawodowych Absolwentów” (oświadczenie dostępne jest w systemie informatycznym Uczelni – wirtualny dziekanat – w zakładce „moje dane”- przetwarzanie danych osobowych).
Osoby chcące wznowić studia w celu obrony pracy dyplomowej proszone są o kontakt z Dziekanatem WTD.
EGZAMIN DYPLOMOWY
Pytania na egzamin dyplomowy (kierunek technologia drewna):
Pytania na egzamin dyplomowy (kierunek meblarstwo):
- inżynierski
- ODBIÓR DYPLOMÓW – (załącznik)
DO POBRANIA
WNIOSEK O ZATWIERDZENIE TEMATU PRACY DYPLOMOWEJ
WNIOSEK O UZNANIE ARTYKUŁU / ROZDZIAŁU W MONOGRAFII ZA PRACĘ DYPLOMOWĄ
OŚWIADCZENIE DO PRACY DYPLOMOWEJ W FORMIE ARTYKUŁU NAUKOWEGO
WNIOSEK O DOPUSZCZENIE DO EGZAMINU DYPLOMOWEGO
KARTA OSIĄGNIĘĆ INDYWIDUALNYCH STUDENTA
PODANIE O WYZNACZENIE TERMINU OBRONY
WYTYCZNE DOTYCZĄCE PRZYGOTOWANIA PRAC DYPLOMOWYCH
Strona tytułowa pracy inżynierskiej
Strona tytułowa pracy magisterskiej
Regulamin antyplagiatowy prac dyplomowych studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – Zarządzenie nr 1 – Załącznik do zarządzenia nr 1
Zarządzenie nr 22 JM Rektora w sprawie gromadzenia, udostępniania przez BG i biblioteki wydziałowe prac doktorskich, magisterskich, inżynierskich i licencjackich obronionych w SGGW w Warszawie – w załączeniu
Propozycje tematów prac dyplomowych:
Katedra Mechanicznej Obróbki Drewna
Katedra Nauki o Drewnie i Ochrony Drewna
Katedra Technologii i Przedsiębiorczości w Przemyśle Drzewnym