Absolutorium i egzamin dyplomowy

Warunki uzyskania absolutorium

 

Z dotychczasowych doświadczeń wynika, że nie zawsze Studenci pamiętają o wszystkich elementach formalnych związanych z uzyskiwanym absolutorium. W związku z tym przypominamy o kilku istotnych sprawach, których należy dopilnować, aby uniknąć na koniec stresujących sytuacji:

  1. Absolutorium mogą uzyskać Studenci, którzy zaliczą pozytywnie wszystkie przedmioty i egzaminy, w tym również szkolenie biblioteczne i BHP.

  2. Po ostatnim semestrze nie ma sesji poprawkowej.
    Gotową pracę dyplomową należy złożyć do:
    – 31 stycznia (studia stacjonarne I st., studia niestacjonarne II st.)
    – 30 czerwca (studia stacjonarne II st., studia niestacjonarne I st.)

  3. Kolejny element to w pełni uregulowane płatności (żadnych zaległych opłat względem SGGW np.: za powtarzanie przedmiotu, semestru, za wydanie duplikatu legitymacji itd.).

  4. Uwaga: Studenci, którzy nie uzyskali absolutorium (w wyżej wymienionych terminach) muszą złożyć do Prodziekana podanie z prośbą o wyrażenie zgody na przesunięcie terminu uzyskania absolutorium.

 

Złożenie pracy dyplomowej

Pracę dyplomową, zatwierdzoną przez Promotora należy złożyć w Dziekanacie najpóźniej do 30 czerwca na studiach kończących się semestrem letnim lub do 31 stycznia na studiach kończących się semestrem zimowym. Prace dyplomowe – magisterskie i inżynierskie są sprawdzane w systemie antyplagiatowym (JSA) przez Promotora. Regulamin JSA jest zamieszczony na stronie WTD. (Zarządzeniem nr 3 Rektora SGGW z dn. 19. stycznia 2022 r. wprowadzony został nowy Regulamin Antyplagiatowy. Jest on dostępny (załącznik).

 

Do Dziekanatu składa się następujący komplet dokumentów:

  • podanie o wyznaczenie terminu obrony (załącznik)
  • 4 egzemplarze pracy dyplomowej – w tym 2 egzemplarze w trwałej oprawie i 2 egzemplarze w oprawie dowolnej – z dołączoną wersją elektroniczną pracy na płycie CD do każdego egzemplarza (patrz regulamin JSA pkt. 7 praca w wersji elektronicznej ma formę jednolitego zwartego opracowania, zgodnego z zasadami określonymi przez Zarządzenie Rektora, o którym mowa w pkt 6 i zapisana jest na nośniku danych jako jeden plik). Rozmiar pliku z pracą dyplomową nie może przekroczyć 15 MB. Uwaga: koperty papierowe z płytami powinny być trwale przyklejone na 3 stronie okładki (wewnętrzna strona okładki na końcu pracy). Każda z płyt powinna być czytelnie opisana: imię i nazwisko, nr albumu, tytuł pracy
  • zapotrzebowanie na wydruk dyplomu.
  • wniosek o dopuszczenie do egzaminu dyplomowego
  • kartę osiągnięć indywidualnych Studenta
  •  oświadczenie dotyczące udziału w badaniu pn. „Monitorowanie Losów Zawodowych Absolwentów” (oświadczenie dostępne jest w systemie informatycznym Uczelni – wirtualny dziekanat – w zakładce „moje dane”- przetwarzanie danych osobowych).

Osoby chcące wznowić studia w celu obrony pracy dyplomowej proszone są o kontakt z Dziekanatem WTD.

 

EGZAMIN DYPLOMOWY

Pytania na egzamin dyplomowy (kierunek technologia drewna):

Pytania na egzamin dyplomowy (kierunek meblarstwo):

DO POBRANIA

WNIOSEK O ZATWIERDZENIE TEMATU PRACY DYPLOMOWEJ

WNIOSEK O UZNANIE ARTYKUŁU / ROZDZIAŁU W MONOGRAFII ZA PRACĘ DYPLOMOWĄ

OŚWIADCZENIE DO PRACY DYPLOMOWEJ W FORMIE  ARTYKUŁU NAUKOWEGO

WNIOSEK O DOPUSZCZENIE DO EGZAMINU DYPLOMOWEGO

KARTA OSIĄGNIĘĆ INDYWIDUALNYCH STUDENTA

PODANIE O WYZNACZENIE TERMINU OBRONY

WYTYCZNE DOTYCZĄCE PRZYGOTOWANIA PRAC DYPLOMOWYCH

Okładka pracy inżynierskiej

Strona tytułowa pracy inżynierskiej

Okładka pracy magisterskiej

Strona tytułowa pracy magisterskiej

 

Regulamin antyplagiatowy prac dyplomowych studentów Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie – Zarządzenie nr 1  – Załącznik do zarządzenia nr 1

Zarządzenie nr 22 JM Rektora w sprawie gromadzenia, udostępniania przez BG i biblioteki wydziałowe prac doktorskich, magisterskich, inżynierskich i licencjackich obronionych w SGGW w Warszawie – w załączeniu