ELLS to sieć wiodących uczelni współpracujących ze sobą w dziedzinie zarządzania zasobami naturalnymi, nauk rolniczych i leśnych, nauk przyrodniczych, medycyny weterynaryjnej, nauk o żywności oraz nauk o środowisku. Co roku w ramach sieci współpracy ELLS organizowana jest konferencja naukowa.  W tym roku gospodarzem tego wydarzenia będzie Wageningen University & Research Centre w Holandii, a zaplanowany termin to 22 i 23 listopada 2024.

Celem ELLS oraz organizowanych przez nią corocznych konferencji jest wzmocnienie współpracy między uczelniami partnerskimi, zbliżenie studentów i umożliwienie im pracy w kontekście międzynarodowym, ale także rozwijanie możliwości współpracy naukowej.
W razie pytań, proszę o kontakt z panią Moniką Witek z Biura Współpracy Międzynarodowej (monika_witek@sggw.edu.pl).