Szanowne Studentki,

Szanowni Studenci,

Uprzejmie informujemy, że od semestru zimowego roku akademickiego 2024/2025 zostaje uruchomiony Program Uczelnianych Zajęć Obieralnych (UZO). Jest to ogólnouczelniany program wspierający elastyczność studiowania oraz stanowiący urozmaicenie oferty dydaktycznej SGGW w Warszawie.

Zapraszamy Was do skorzystania z Programu UZO, obejmującego przedmioty obieralne, oferowane przez różne wydziały naszej Uczelni. Dzięki temu będziecie mieli możliwość rozwijania swoich zainteresowań i zdobycia nowych umiejętności w różnych, w interesujących Was dziedzinach nauki, dostosowując swój plan nauki do własnych preferencji.

Najważniejsze informacje i terminy:

• Zajęcia (przedmioty) wchodzące w skład oferty UZO są dedykowane studentkom i studentom dowolnego kierunku i poziomu studiów stacjonarnych (z wyłączeniem studentów z sem.1).
  • Zajęcia te będą stanowiły ekwiwalent zajęć swobodnego wyboru (przedmiotów fakultatywnych) oferowanych dla poszczególnych kierunków studiów przez wydziały.
  • Z oferty przedmiotów objętych programem UZO, możecie wybrać do realizacji przedmioty, których łączna wartość punktów nie przekracza 4 ECTS.
    Wykaz przedmiotów do wyboru przesyłamy w załączeniu, dostępny jest też na stronie: https://jakoscksztalcenia.sggw.edu.pl/uzo/oferta/
  • Zapisanie się na zajęcia możliwe będzie w terminie: od09.2024 godz. 8:00 do 02.10.2024 godz. 16:00 w eHMS.
  • Uczestnictwo w niektórych zajęciach wymaga określonej wiedzy i umiejętności. W sylabusie są one określone jako „Niezbędne wymagania wstępne od uczestników”.Przed podjęciem decyzji o zapisie na dany przedmiot, prosimy zapoznać się z treścią sylabusów:  https://sylabus.sggw.edu.pl/pl/1/20/3/8/40/118/133.
  •
  • Rezygnacja z wybranych przez siebie przedmiotów UZO możliwa jest do dnia 13.10.2024 r. poprzez wysłanie wiadomości na adres uzo@sggw.edu.pl. Prosimy o przemyślane wybory, gdyż późniejsza rezygnacja z wybranego przedmiotu nie będzie możliwa.
  • W przypadku braku rezygnacji wybrany przedmiot staje się przedmiotem obowiązkowym do realizacji. Zostaje on umieszczony w semestralnym planie studiów. Student zobowiązany jest go zaliczyć zgodnie z wymogami określonymi w Regulaminie studiów wyższych SGGW w Warszawie. Związane z tym punkty ECTS, są uwzględniane przy zaliczeniu danego semestru.
  • W przypadku niespełnienia warunków do zaliczenia przedmiotu w danym semestrze, student zobowiązany jest go powtórzyć w terminie określonym przez Dziekana Wydziału. Wniosek w tej sprawie należy złożyć do Dziekana Wydziału. Powtarzanie przedmiotu wiąże się z koniecznością dokonania opłaty (liczba godz. zajęć przypisanych przedmiotowi x 10 zł) i ponownego udziału w zajęciach z przedmiotu, którego student mimo obowiązku zaliczenia, nie zaliczył. W razie braku możliwości powtórzenia tego samego przedmiotu z przyczyn nieleżących po stronie studenta, jako powtarzany przedmiot, student zobowiązany jest zaliczyć inny przedmiot o nominalnej liczbie godzin i punktów ECTS odpowiadającej liczbie godzin i punktów ECTS niezaliczonego przedmiotu, wyznaczony przez Dziekana Wydziału.

• UWAGA:Studentom ostatnich semestrów, którzy nie realizują już zajęć wydziałowych przedmiotów fakultatywnych, przedmiot z oferty UZO nie wlicza się do średniej a brak jego zaliczenia nie wiąże się z koniecznością powtarzania semestru i koniecznością dokonywania opłaty z tego tytułu.
  • Wybór zajęć ogólnouczelnianych (UZO) za określoną liczbę punktów ECTS oznacza konieczność pomniejszenia oferty wydziałowej przedmiotów obieralnych (fakultetów) o wartość ECTS równej lub mniejszej wartości ECTS wybranych przedmiotów z oferty UZO. W związku z tym, że wybrany przedmiot będzie realizowany jako przedmiot obieralny, w zakresie programu studiów obowiązującego na danym kierunku, poziomie i profilu kształcenia, student jest zobowiązany do poinformowania Dziekanatu swojego kierunku o rezygnacji z wydziałowegoprzedmiotu obieralnego (fakultetu) na rzecz wybranego przedmiotu z oferty programu UZO. Przedmiot ten musi mieć wartość ECTS równą lub mniejszą wartości ECTS wybranego przedmiotu z oferty programu UZO. Taką deklarację należy zgłosić do dziekanatu do dnia 11.10.2024 r.

Po więcej informacji zapraszamy na stronię: https://jakoscksztalcenia.sggw.edu.pl/uzo/

Lista PRZEDMIOTÓW