Wydział Technologii Drewna SGGW w Warszawie po raz szósty organizuje Ogólnopolski Młodzieżowy Konkurs Wiedzy o Drewnie, w którym udział biorą uczniowie szkół ponadpodstawowych, dających możliwość uzyskania świadectwa dojrzałości po zdaniu egzaminu maturalnego, w szczególności szkół o profilu drzewnym, leśnym, ochrony środowiska lub budownictwa z terenu całej Polski, kształcących w następujących zawodach: technik technologii drewna, technik leśnik, technik ochrony środowiska, technik budownictwa. Konkurs ma na celu podkreślenie roli zawodu technika technologii drewna i uświadomienie młodym ludziom wartości ścieżki zawodowej, którą wybrali. W tym roku do pierwszego etapu przystąpiło 353 kandydatów z 26 szkół, a do finału przeszło 38 uczniów z 15 szkół, przy czym swój udział w części finałowej Konkursu potwierdziło 36 uczniów z 14 szkół. Na dzień 11 czerwca 2024 r., w godz. 11.00 – 15.00, w Auli I Wydziału Technologii Drewna zaplanowane jest przeprowadzenie finału Konkursu, na który zostali zaproszeni uczestnicy ze szkół z całej Polski wraz z opiekunami.
Zgodnie z Regulaminem Laureaci Konkursu otrzymają „indeks” uprawniający do studiowania na jednym z dwóch kierunków na Wydziale Technologii Drewna, jak również atrakcyjne nagrody rzeczowe ufundowane przez Sponsorów Konkursu.