RAMPA GmbH & Co. KG jest producentem, dostawcą kompleksowych usług i doświadczonym ekspertem w dziedzinie techniki mocowań. Jesteśmy firmą rodzinną założoną w 1907 roku i zarządzaną przez pięć pokoleń, która wspiera klientów w opracowywaniu indywidualnych rozwiązań w zakresie mocowań. Niezależnie od tego, czy chodzi o materiały wykonane z drewna, metalu, tworzywa sztucznego czy nowego materiału – u nas znajdziesz liczne mufy, nakrętki wbijane, nakrętki okrągłe, śruby i wiele innych, dzięki którym bez problemu zrealizujesz zaplanowane konstrukcje.

Jako światowy producent i lider rynku technologii połączeń RAMPA oznacza…

… niewidoczne i trwałe rozłączalne rozwiązania połączeń elementów.

… największy wybór muf RAMPA / wkładek gwintowanych / tulei mosiężnych do konstrukcji z drewna, metalu i tworzyw sztucznych.

… najwyższa jakość, produkcja w Niemczech.

… złącza które mogą być wyprodukowane w krótkim czasie zgodnie ze specyfikacją klienta.

więcej informacji na naszej stronie

www.rampa.com

 

Seminarium MAKING 4.0

Seminar scopes on Malaysian Wood and Furniture industry, presentation of Organizations and Universities, and possible cooperation with local partners and students.

MAKING4.0  Project Ref no. 598783-EFPP-1-2018-1-ES-EPPKA2-CBHE-JP

https://sway.office.com/mrdCZHYsvtfJ2DQG?ref=email

EWROS

Ewros to zespół ambitnych i zaangażowanych specjalistów, których pasją jest kreacja oraz wykonanie elementów małej i dużej architektury –  od prostych po skomplikowane i złożone formy. 

Nasze czołowe  projekty i produkcje to przede wszystkim meble i elementy architektoniczne. Ponieważ jesteśmy dostawcą kompleksowych rozwiązań identyfikacji, wyposażenia wnętrz sklepów, galerii handlowych, restauracji czy też biur – nieodłącznym elementem naszej produkcji są zabudowy meblowe. Specjalizujemy się w produkcji mebli biurowych, zabudowy do punktów obsługi klientów, wyposażenia sklepów, elementów wystawienniczych, wysp produktowych, wyposażenia biur. Posiadamy dział projektowania, kreacji, wykonania w fazie prototypu, seryjnej produkcji, jak również w pełni wyspecjalizowane, mobilne ekipy montażowe.

Więcej informacji:

ewros.pl

 

GTV

GTV to jedna z najbardziej dynamicznie rozwijających się polskich firm na rynku akcesoriów meblowych i oświetlenia, zatrudniająca obecnie 260 osobową kadrę specjalistów. Produkty z logo GTV obecne są na kilkudziesięciu rynkach w Europie, Azji i Ameryce Południowej. Portfolio firmy to jedna z najbardziej kompletnych ofert na rynku, obejmująca ponad 8500 produktów, na które składają się m.in. takie grupy produktowe jak zawiasy, prowadnice, podnośniki, uchwyty, wyposażenie garderoby i kuchni, systemy przesuwne czy oświetlenie LED. GTV jest firmą w 100% z polskim kapitałem, dysponującą własnym działem badań i rozwoju, w którym m.in. powstają nowe koncepcje i testowane są akcesoria meblowe z zachowaniem restrykcyjnych norm jakościowych. Firma GTV stale rozwija i realizuje nowatorskie i innowacyjne projekty w zakresie systemów przesuwnych, oświetlenia meblowego LED oraz pozostałych akcesoriów. Przedsiębiorstwo zapewnia również narzędzia wsparcia procesów produkcyjnych, ułatwiających pracę technologom, projektantom i producentom mebli, w tym opracowane normalia produktów dla wiodących programów: TopSolid Wood, Woodwork for Inventor.

Filozofią firmy jest dostarczanie najwyższych jakościowo produktów po przystępnych cenach, zgodnie z założeniem, że jakość nie musi i nie powinna być droga.

Więcej informacji:
www.gtv.com.pl
www.systemyprzesuwne.com.pl

Meble Wójcik

MEBLE WÓJCIK to uznana na polskim rynku marka mebli skrzyniowych dostępna w ponad 300 salonach meblowych w Polsce, w ofercie której znajdują się meble do salonu, jadalni, pokoju młodzieżowego czy sypialni. Meble produkowane są w 3 nowoczesnych fabrykach w Elblągu o łącznej powierzchni produkcyjnej ponad 77 tys. m2, z których dziennie wyjeżdża nawet do 50 ciężarówek z meblami dla klientów z ponad 20 rynków całego świata. Wykwalifikowana kadra ponad 1300 pracowników dokłada wszelkich starań, aby meble spod znaku Wójcik spełniały najwyższe standardy jakościowe zarówno jeśli chodzi o produkcję, jak i obsługę klienta.

Więcej szczegółów na www.meblewojcik.pl

 

HRO Personnel

HRO Personnel to jeden z liderów na rynku zarządzania zasobami ludzkimi w Polsce, kreatywna agencja pracy i dynamicznie rozwijający się dostawca usług w obszarze rekrutacji i HR. Prowadzimy projekty rekrutacyjne na różnego rodzaju stanowiska. Zawsze staramy się znaleźć nieszablonowe drogi dotarcia do Kandydatów oraz tworzyć własne, kiedy wszelkie możliwe sposoby zawodzą. Prowadzimy dialog między młodymi ludźmi, a ich przyszłymi pracodawcami. Naszą misją jest pomoc studentom w odpowiednim wkroczeniu na drogę zawodową, a pracodawcom w znalezieniu wymarzonego pracownika.

DecoMania.pl

DecoMania.pl to sklep internetowy z nowoczesnym wyposażeniem wnętrz z punktem stacjonarnym z ekspozycją w Warszawie na Ursynowie oraz Wilanowie. Ich asortyment cieszy się dużym zainteresowaniem ze względu na bogatą ofertę i  wszechstronność trafiającą w gusta klientów. Priorytetem jest zapewnienie wszystkim Klientom najwyższej jakości usług oraz prezentacja najwyższej jakości produktów wyposażenia wnętrz. Sklep stale współpracuje z licznym gronem architektów i projektantów wnętrz.

TEKNIKA

Wydział Technologii Drewna Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie podpisał porozumienie o współpracy z firmą TEKNIKA, liderem sprzedaży technologii dla przemysłu drzewnego w Polsce. TEKNIKA przyjmie na staż słuchaczy Wydziału, którzy będą mogli zgłębiać wiedzę praktyczną m.in. w zakresie automatyzacji i robotyzacji w przemyśle drzewnym i meblarskim.

– Statystycznie każdego dnia gdzieś w Polsce montowane jest urządzenie firmy Teknika. Jesteśmy największym i najbardziej cenionym dostawcą kompleksowych technologii dla przemysłu drzewnego i meblarskiego – zapewnia Claudio Tornati, prezes zarządu Teknika S.A. – Zaprojektowane przez nas linie produkcyjne pracują zarówno u liderów tj. Szynaka, Black Red White, jak i małych i średnich, tartakach,  zakładach stolarskich, fabrykach okien czy mebli.

Podpisanie porozumienia uczelni z firmą TEKNIKA jest kolejnym krokiem w rozwoju dualnej formy kształcenia, jaką promuje WTD – mówi dr inż. Izabela Niziałek. – Zależy nam, by odbierając dyplom inżyniera technologii drewna nasi absolwenci mieli nie tylko wiedzę, ale także doświadczenie oczekiwane na rynku. Jestem przekonana, że firma TEKNIKA się do tego przyczyni w ramach programu stażowego.

 Oba podmioty – SGGW oraz TEKNIKA – mają siedzibę w Warszawie. WTD SGGW od 70 lat kształci technologów drewna, którzy jako absolwenci często pracują w fabrykach, którym maszyny dostarcza TEKNIKA. Z kolei TEKNIKA również zatrudnia absolwentów WTD, a w tym roku, dzięki uruchomieniu nowej siedziby na Warszawskim Wilanowie z centrum badawczo-rozwojowym, serwisowym i szkoleniowym, może także zaoferować dostęp do nowoczesnych technologii słuchaczom WTD, jeszcze w trakcie studiów.

Po 17 latach doświadczeń i zaufania zdobytego u polskich przedsiębiorców drzewnych i meblarskich, wspólnie z nimi przechodzimy do kolejnego poziomu rozwoju, opartego o technologie 4.0 – zdradza Claudio Tornati. – Zatrudniamy obecnie kilkudziesięciu wysokiej klasy specjalistów w całej Polsce, którzy potrafią projektować linie technologiczne, wprowadzać nowe rozwiązania do istniejących fabryk, usprawniać i automatyzować procesy. Tej wiedzy nie można zdobyć na studiach, ale jesteśmy przekonani, że mając dobre podstawy edukacyjne zdobyte na Wydziale Technologii Drewna, studenci u boku naszych specjalistów będą mogli przejść na kolejny poziom wiedzy i umiejętności, a przede wszystkim lepiej poznać branżę i jej potrzeby.

Automatyzacja i robotyzacja to wciąż bardzo nowe dziedziny w przemyśle drzewnym i meblarskim, choć są już firmy, takie jak Tom Pol czy C.M.C, które zdecydowały się na zakup robotów od firmy TEKNIKA, a kolejni przedsiębiorcy przymierzają się do wprowadzenia tego typu rozwiązań.  W nowej siedzibie firmy TEKNIKA w Warszawie  studenci będą współuczestniczyli w tych nowatorskich projektach, opartych nie tylko na rozwiązaniach technicznych, ale także informatycznych.

Projektując program stażowy dla studentów i studentek WTD będziemy starali się wybierać dla nich zadania odpowiadające ich indywidualnym preferencjom, zainteresowaniom i predyspozycjom – zapewnia Agnieszka Piotrowska z firmy TEKNIKA, choć dodaje, że największe szanse na przejście przez rekrutację stażową będą mieć osoby ze znajomością języka angielskiego lub włoskiego oraz biegłą obsługą komputera, w tym przynajmniej podstawowej znajomości programów typu CAD/CAM.

MARDOM PRO

MARDOM PRO to nowoczesne przedsiębiorstwo produkcyjne. Specjalizuje się w produkcji mebli z drewna litego oraz karniszy drewnianych. Dzięki profesjonalizmowi, sprawnemu zarządzaniu i otwartej postawie firma zdobyła zaufanie znanych na całym świecie marek. Wśród nich m.in.: IKEA, Castorama, Praktiker, Leroy Merlin. Końcówka PRO używana w nazwie oznacza zaawansowanie technologiczne przedsiębiorstwa oraz jego otwartość na nowe wyzwania.

Współpraca WTD z pracownią konserwatorską

Pracownia Tapicerska Ireneusz Sieradzki łączy w sobie tradycyjny kunszt mistrzostwa rzemieślniczego z najnowszymi technologiami oraz z ponadczasowym wzornictwem.

Firma skupia pełnych pasji i otwartych na wszelkie wyzwania twórcze profesjonalistów.

Stale współpracujemy z wybitnymi projektantami, rzemieślnikami, architektami, artystami, scenografami, kolekcjonerami antyków oraz z koneserami niepowtarzalnych rozwiązań.

Do każdego projektu podchodzimy indywidualnie i w oparciu o ponad 45-letnie doświadczenie gwarantujemy doskonałą jakość usług oraz produktów.

Dzięki współpracy z wybitnymi artystami i mistrzami tradycyjnego rzemiosła w naszej pracowni powstają niepowtarzalne dzieła sztuki.

Jako jedyna firma na polskim rynku oferujemy ręcznie wykonywane rzeźby w skórzanych meblach. Rodowe herby, inicjały, logotypy firmy oraz indywidualne projekty wykonywane są z wykorzystaniem kilkusetletniej techniki, z najwyższą precyzją i w najlepszej jakości skórach. Misternie rzeźbione wzory, ręcznie malowane obrazy oraz hafty dodadzą kunsztu i elegancji wytwornym wnętrzom.

Współpraca pracowni z WTD to przede wszystkim prowadzenie warszatów z tradyjnych form tapicerownia dla naszych studentów i doktorantów ze specjalizacji konserwacja drewna zabytkowego oraz pomoc pracowni w przywracowniu świetności drewnianym elementom w meblach tapicerownych.

 

HOMAG

W ramach współpracy z firmą HOMAG – jednym z liderów technologii obróbki drewna – na naszym wydziale mamy ekspozycję maszyn do obróbki drewna. Studenci mogą zatem już w trakcie studiów zapoznać się z nowowczesnymi urządzeniami, z którymi spotkają się w przyszłości pracując w zakładach drzewnych i meblarskich.

W 2013 roku firma HOMAG przystąpiła do naszego programu stażowego, po którym jeden z uczestników został zatrudniony.

Firma Homag jest jednocześnie jednym z inicjatorów powstania kierunku meblarstwa na naszej uczelni. W roku akademickim 2014/2015 planowane jest uruchomienie seminariów dla studentów specjalności meblarstwo oraz kierunku Meblarstwo z zakresu WoodCAM.